Dziecko w sieci

Dzieci bardzo często już od najmłodszych lat korzystają z komórek, tabletów a nawet z komputera. Dla wielu rodziców jest to najłatwiejszy i najprostszy sposób na zajęcie „czymś dziecka”. Należy jednak zauważyć, że jest to niebezpieczna sytuacja. Dziecko przyzwyczajone do szybko zmieniających się obrazków, które kuszą kolorem, dźwiękiem i swoją formą mają niekiedy problemy, by później skupić uwagę na mniej zajmujących czynnościach. Wówczas najczęściej pojawia się niezadowolenie, histeria a nawet agresja. Takie swoiste uzależnienie jest coraz częściej spotykane i stanowi poważny problem, również wśród najmłodszych dzieci. Ograniczenie dostępu do takich sprzętów nie jest oczywiście rozwiązaniem, jednak podstawa to dostosować czas korzystania do wieku. Wraz z jego wzrostem, można zwiększać czas wyznaczany dla dziecka. W tym względzie należy być konsekwentnym i pamiętać o zdroworozsądkowym podejściu do każdego problemu.