Kiedy nadmiar techniki szkodzi?

Wielu rodziców cieszy szybki kontakt dzieci ze sprzętem elektronicznym. Wielokrotnie zauważają oni, że lepiej radzą sobie one z obsługą takich urządzeń. Należy jednak zauważyć szereg niebezpieczeństw, które wówczas powstają. Najpoważniejsze są objawy wręcz histeryczne związane z tym, że nie mają możliwości korzystania z komórki lub komputera. Inne to pewne wyłączenia z grupy a nawet problemy z jedzeniem oraz koncentracją. Te i wiele innych problemów pojawia się w momencie, kiedy dzieci w zbyt wczesnym wieku zaczynają korzystać ze wspomnianych urządzeń. Należy pamiętać, że w pewnych przypadkach konieczna staje się nawet pomoc ze strony psychologa. Profesjonalne wsparcie okazuje się bardzo pomocne i przydatne pod tym i wieloma innymi względami.