Płacz u dzieci nie jest zły

W przypadku części dzieci uczęszczających na początku do przedszkola pojawia się problem płaczu. To najczęściej skutek koniecznego rozstania na kilka godzin z rodzicami, którzy przekazują swoje pociechy pod opiekę przedszkola. Można znaleźć wiele porad, jak sobie z tym radzić jednak najczęściej to danie sobie i dziecku czasu, jak i szczerość, okazują się najbardziej skuteczne. Po pewnym czasie, okazuje się faktem, że opieka, koledzy oraz posiłki stają się ważnym elementem życia dziecka, które zaczyna kochać i utożsamiać z bezpieczeństwem i spokojem. Dzieci nie ma również, co okłamywać, najlepiej spokojnie i konsekwentnie tłumaczyć, że musi iść do przedszkola, zaś rodzic zająć się sprawami osób dorosłych.